Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У рамках робочого візиту Голова ВС відвідав ТУ ДСА в Закарпатській області, Мукачівський, Берегівський, Іршавський та Хустський районні суди, Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області, Закарпатський окружний адміністративний та Закарпатський апеляційний суди.
Під час круглого столу Голова Верховного Суду Всеволод Князєв повідомив, що зміна демографічної ситуації в країні, зумовлена війною, змінює мапу населення, впливає на кількість позовів до суду, а тому потребує врахування під час побудови нової мережі судів загальної юрисдикції. За таких умов, на його думку, необхідним кроком є оптимізація судів шляхом укрупнення. Адже це сприятиме економії видатків на їх фінансування, допоможе запобігти ситуаціям, коли через нестачу кадрів у судах неможливо створити колегію суддів, дасть змогу забезпечити належні умови праці та підвищити заробітні плати працівників апаратів судів.
Крім того, В.Князєв наголосив, що важливу роль у процесі оптимізації відіграє цифровізація правосуддя. Зокрема забезпечення можливості учасникам процесу віддаленого доступу до суду, а також здійснення правосуддя в дистанційному режимі.
Також він спрогнозував, що подолати кадрову кризу найближчим часом не вдасться. Адже, за попередніми оцінками, процес формування складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, відновлення роботи Вищої ради правосуддя та проведення конкурсів на вакантні посади суддів триватиме до середини наступного року. «Тому ми маємо думати над тим, як створити такий механізм, щоб у майбутньому судова влада була застрахована від політичних рішень, які призводять до нестачі кадрів у судах, а громадяни мали доступ до правосуддя незалежно від ситуації в країні», — закликав Голова ВС.
Під час круглого столу «Оптимізація місцевих загальних судів: пілотний проект в Закарпатській області», організованого проектом «Право-Justice», обговорювалася концепція, критерії та методологія оптимізації місцевих загальних судів Закарпатської області, а також аналогічний досвід Фінляндії, Литви та Швеції.