flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Незабаром розпочнеться конкурc до Служби судової охорони

22 квітня 2019, 14:43

Незахищеність судів призвела до того, що кожен охочий може сьогодні ввійти до установи й вчинювати протиправні дії. Служителі Феміди неодноразово звертались із заявами до ВРП з метою захисту свого життя та здоров’я, а також своєї честі та гідності. Минулої осені став випадок в одному із судів, коли активістка зайняла місце служителя Феміди й заявила, що тепер вона сама буде судити. Ні місцеві охоронці, ні поліція, яку вони викликали, не могли вмовити вперту жінку покинути залу судових засідань.

Запобігти подібним випадкам повинна Служба судової охорони. Нині відповідальність за безлад несуть Національна поліція та Національна гвардія. Під їхньою охороною перебувають 796 об’єктів.

21 березня за результатами конкурсу на посаду очільника Службу судової охорони призначено генерал-майора ЗСУ Валерія Бондара. Кількість новобранців у ССО сягатиме 8860 осіб. Сподіваємось, що новостворений орган добре дбатиме про забезпечення суддівського спокою та допоможе уникнути проявів неповаги і помсти з боку невдоволених.

На початку квітня Кабмін прийняв постанову «Про грошове забезпечення співробітників Служби судової охорони». І тепер нарешті почнеться добір співробітників.

Згідно із затвердженим ВРП положенням новобранцями зможуть стати здорові особи без судимості. Щоб отримати роботу, їм необхідно буде пройти конкурс. Ті, хто успішно виконає всі завдання, потраплять на посади молодшого складу й пройдуть первинну професійну підготовку. Претендентів на посади середнього складу відправлять на перепідготовку до відповідних навчальних закладів.

З працівниками укладуть контракт на два роки. Молодший та середній склад зможе вийти на пенсію у 55 років. А генералам дозволять попрацювати на 5 років довше.

У положенні передбачено також боротьбу з корупцією. У разі виявлення корупційного правопорушення чи отримання інформації про його вчинення керівники центрального органу управління та територіальних підрозділів зобов’язані у межах своїх повноважень вжити заходів для припинення злочину та негайно письмово повідомити про це свого начальника та спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

З початку наступного року суди стануть захищеними. Активісти більше не зможуть влаштовувати безлади, вигукувати погрози, а майну та сім’ям суддів неможливо буде зашкодити. Таку мету поставили перед собою правники, створюючи новий орган, конкурс до якого незабаром розпочнеться.

Тож, можливо, у найближчому майбутньому за справедливість боротимуться не стільцями, столами, вибухівкою і лайкою, а за допомогою фахових адвокатів у рамках закону.